To jest Heder

Sławomir Brzoska w Galerii Bielskiej BWA

W galerii bielskiej BWA podwójny wernisaż jednego artysty. Slawomir Brzoska prezentuje bowiem dwie swoje wystawy "Nic poza pustynią" oraz "Płynna Tożsamość".

W górnej sali Galerii Bielskiej BWA, w ramach pierwszej wystawy prezentowane są rysunki, rzeźby, instalacje, obiekty i wideo tworzone przez artystę od 1996 roku. Główną instalację "Quinta essentia" w dużej sali galerii, podświetloną światłem UV, artysta stworzył na miejscu, dedykując dzieło tej galeryjnej przestrzeni. W dolnej zaś sali, w ramach wystawy PŁYNNA TOŻSAMOŚĆ prezentowane są dziecięce rysunki - plon projektu, jaki artysta realizował w trzech odległych geograficznie miejscach, charakteryzujących się zanikaniem kultur i tradycji. Sławomir Brzoska odwiedził w tym celu zachodnią Papuę, pustynną część Omanu i swój rodzinny Górny Śląsk.


Comments

Sesja okładkowa 2B STYLE

Tak powstają okładki do kolorowych magazynów. Dziś pomagałem koleżankom z zaprzyjaźnionego bielskiego pisma lifestylowego 2B STYLE

Comments

Bielska Jesień 2015

Poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji Biennale Malarstwa „Bielska Jesień”.

Laureatką Grand Prix - Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego została Martyna Czech.

Zwyciężczyni jest studentką IV roku Wydziału Artystycznego katowickiej Akademii Sztuk Pięknych i jak widać trudno było jej przyzwyczaić się do myśli, że została laureatką jednego z najbardziej prestiżowych konkursów polskiego malarstwa współczesnego. Nagrodzony został zestaw trzech obrazów pt.: „Ex 1", „Nikt" oraz „WC".
II Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego, otrzymał Michał Gątarek z Wrocławia, absolwent wrocławskiej ASP, za zestaw czterech prac.
III Nagroda Prezydenta Miasta Bielska-Białej przypadła Tomaszowi Kręcickiemu z Kielc - tegorocznemu absolwentowi ASP w Krakowie.


Comments

Inauguracja Muralu poświęconego Irenie Sendler

Odsłonięcie muralu Ireny Sendlerowej na ścianie budynku przy ul. Stojałowskiego 19. Po zakończeniu happeningu zaproszeni goście i widzowie przeszli pod Galerię BWA. Tam na fasadzie budynku odsłonięto tablicę upamiętniającą 6 tys. Żydów z Bielska-Białej i okolic zamordowanych podczas II wojny światowej. Po uroczystości w galerii odbył się wernisaż wystawy fotografii Jacka Proszyka "Ślady bielskich Żydów w Izraelu"


Comments

Andrzej Baturo - spotkanie autorskie

W Galerii Bielskiej BWA otwarto retrospektywną wystawę "Andrzej Baturo - 50 lat z fotografią".
Wystawa ukazuje półwiecze jego twórczości fotograficznej, począwszy od debiutu w 1962 roku aż do końca XX wieku.
Po wernisażu odbyło się spotkanie autorskie z
Andrzejem Baturo, które prowadziła żona artysty Inez Baturo. Oto jego zapis.

)
Comments

Gala za pół miliona odcinek finałowy

Kogo my tu dzisiaj mamy. Na początek tańczące dziewczyny otwierające imprezę - to chyba były "spajsetki"?
Dalej latynoska Gloria, Wham, Freddie z włosami pod pachami, potężny Demis z wibrującym głosem. dziś zaszaleję, więc
wystąpią pozostałe gwiazdy. Brenda, Bob, ABBA i jak zwykle czarująca Barbra w duecie z Barrym.

Wesołych świąt dla wszystkich GWIAZD, przyjaciół i znajomych.


Comments

Gala za pół miliona kolejne kilpy

Dziś kolejna porcja przebieranek. Mamy więc: The Chordettes, Shirley, Ricky'ego, Mortician, Bitlesów i Johna.

Miłej zabawy.

Comments

Gala za pół miliona CD

Chyba jednak nie wypełnię obietnicy umieszczania codziennie klipu z innym wykonawcą piosenki. Spełnię kilka próśb i zrobię to szybciej wrzucając po kilka klipów dziennie.
Dziś rewelacyjne trio żeńskie Kate, Tina i Madonna oraz Phil, Robert i król Elvis.

Comments

Tenorów trzech w Gali za pół miliona

Trzech panów, których w Bielsku-Białej przedstawiać raczej nie trzeba. Trzy różne zawody, a w czarnych frakach - jakby jedna sceniczna artystyczna włoska
rodzina. Głosem powalają.

Comments

Gala za pół miliona

W niedzielę, 15 grudnia w Bielskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta „Gala Na Pół Miliona”. Wydarzenie podsumowuje 5-lecie istnienia Akcji Charytatywnej "Kopciuszek". Dzięki zakupionym biletom-cegiełkom oraz Aktorom-Wolontariuszom podopieczni Krajowego Towarzystwa Autyzmu, Oddział Terenowy w Bielsku-Białej otrzymali czek na kwotę 43 960 zł!
Jako, że bielskie przedszkole Akademia Młodych Odkrywców Elf, któremu patronuje nasz serwis jest zaprzyjaźnione z osobami tworzącymi Oddział, postanowiliśmy zrobić wszystkim małą niespodziankę zapisując Galę.
Przez następne dni - codziennie na stronie videoblogu Bielskomovie będziemy wrzucać jeden z 24 występów.
Zapraszamy do zabawy. Komentarze mile widziane.
Zaczynamy od początku.

Pomysłodawczyni akcji poseł do Parlamentu Europejskiego Małgorzata Handzlik wraz z aktorem Kubą Abrahamowiczem rozpoczną wprowadzeniem. Po nich pierwszy film.

Filmy wrzucam losowo. Dziś elektryzująca Zeta !!! Bombowo - trzeba przyznać, a aktorzy drugiego planu ...

Comments

Bajkowe Miasto z przedszkolakami bielskiego ELFA

Widowisko Muzyczne „Bajkowe Miasto”, powstało dzięki Towarzystwu Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Prawykonanie odbyło się w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej, w ramach zorganizowanych przez Studio Filmów Rysunkowych obchodów 50 rocznicy urodzin Bolka i Lolka. Honorowy Patronat nad rocznicą objęła małżonka Prezydenta RP pani Anna Komorowska. W ostatniej scenie i piosence spektaklu wystąpiły
dzieci uczęszczające do bielskiego przedszkola Akademia Młodych Odkrywców Elf.

Comments

Bolek i Lolek mają 50 lat

Bohaterowie bajki kultowej dla dzisiejszych 40 i 50-latków mają już pół wieku. Niby sporo, ale chłopaki trzymają się dziarsko.
Z okazji jubileuszu Studio Filmów Rysunkowych wraz z mieszkańcami Bielska-Białej zorganizowali wspaniałe obchody, a ich kulminacyjnym
punktem był wielki korowód ulicami miasta z metą pod pomnikiem Bolka i Lolka.

Comments

Ogłoszono wyniki 41 Konkursu Malarstwa „Bielska Jesień”

W piątkowe popołudnie 8 listopada w Galerii Bielskiej BWA ogłoszono wyniki 41 Konkursu Malarstwa „Bielska Jesień”.
Organizatorem Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2013” jest Galeria Bielska BWA, a konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zgłoszone do konkursu obrazy oceniane były dwukrotnie – początkowo na podstawie wersji elektronicznych, a następnie już jako oryginały. Ostatecznie z nadesłanych przez 701 artystów 3.048 prac, do wystawy zakwalifikowało się 78 obrazów 42 artystów.


Comments

Już za tydzień Jesień Jazzowa w Bielsku-Białej

Startuje kolejna Jesień Jazzowa w Bielsku-Białej. Dyrektor Bielskiego Centrum Kultury zapowiada jedenastą edycję tej największej imprezy jazzowej w naszej części Europy.

Comments

Rezydencje 2013 / BEYOND TIME 2013

Finisaż - prezentacja w Galerii Bielskiej BWA. Jest to podsumowanie wydarzeń rezydencji, spacer szlakiem realizacji w mieście. Fajnie wplata się w życie miasta. Wynoszenie butli z gazem podczas performance'u jest fajnym tego przykładem.

Comments

Look Of The Year 2013 Śląsk


Look Of The Year 2013 Śląsk from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Neo Fashion Jamboree

W Muzeum Techniki i Włókiennictwa oraz kilku innych miejscach odbył się Międzynarodowy Festiwal Mody w Bielsku-Białej.
4 dni pokazów mody, warsztatów, wystaw fotografii i prezentacji filmowych - to w największym skrócie opis zupełnie nowego festiwalu modowego pod nazwą Neo Fashion Jamboree.

Neo Fashion Jamboree from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Jesień Jazzowa w Bielsku-Białej

Bielskie Centrum Kultury zabrzmiało na jazzowo, bowiem odbyła się tam doroczna Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej.
I w tym roku gwiazd światowego formatu nie zabrakło. O skład muzyków jak co roku zadbał dyrektor programowy festiwalu - Tomasz Stańko. Jak przystało na 9 edycję imprezy - koncertów zaplanowano 9. Największą atrakcją był przyjazd do Bielska-Białej twórcy free jazzu i ikony tego gatunku - 82 letniego Cecila Taylora.

Jesień Jazzowa w Bielsku-Białej from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

40 Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2011"

W Bielskiej galerii BWA ogłoszono wyniki 40 Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2011". Grand Prix za obraz "Rusztowanie I" przyznano Jakubowi Ciężkiemu.
Bielska Jesień to jeden z najstarszych i najbardziej znanych polskich konkursów malarstwa. W tym roku 387 artystów nadesłano nań aż ponad 1600 prac. Jury do konkursu zakwalifikowało 56 prac 31 artystów i z nich wyłoniło zwycięzców. Zwycięzca - Jakub Ciężki otrzymał główną nagrodę. Grand Prix w postaci 20 tysięcy zlotych przyznał mu minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. II nagroda – Marszałka Województwa Śląskiego w kwocie 10 tys. zł przypadła Pawłowi Matyszewskiemu za zestaw prac pt. „Przedwiośnie” i „Duritas”. Nagroda za trzecie miejsce - 5 tysięcy złotych - przyznana przez prezydenta Bielska-Białej powędrowała do Kamili Woźniakowskiej. Artystka otrzymała ją za prace „Katechizm rewolucjonisty” i „Jenny”.

40 Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2011" from Ryszard Wesołowski on Vimeo.


Comments

FotoArtFestiwal w Bielsku-Białej

To już czwarta edycja największej fotograficznej imprezy w tej części Europy.
Najbardziej znani i uznani fotograficy niemal z całego świata, 24 wystawy w różnych miejscach Bielska-Białej, spotkania, warsztaty twórcze i co najważniejsze uczta dla oka – to w największym skrócie opis dwutygodniowej imprezy, która tym razem odbywa się pod patronatem prezydenta RP oraz w ramach przewodnicywa polski w Unii Europejskiej.

FotoArtFestiwal w Bielsku-Bialej from Ryszard Wesołowski on Vimeo.


Comments

Operacja Południe BŁONIA

Operacja Południe 2011 - zabawy na bielskich błoniach.
30 marca 2003 roku tak wyglądały komunikaty z II wojny w Zatoce Perskiej. "Oddziały brytyjskie podjęły rano kolejną próbę zdobycia Basry. Żołnierze brytyjskiej piechoty morskiej i oddziały pancerne atakują południowo-wschodnie przedmieścia Basry.
Basra, drugie co do wielkości miasto Iraku, jest od tygodnia oblegane przez wojska brytyjskie."
Na bielskich Błoniach w ramach Operacji Południe podczas niedzielnych pokazów zaprezentowano rekonstrukcję tamtej batalii. Oto fragment.

Operacja Południe Błonia from Ryszard Wesołowski on Vimeo.Comments

Operacja Południe - Parada Operacja Południe PARADA

Kolejna parada podczas kolejnej Operacji Południe w Bielsku-Białej. Prawdziwi faceci ze swoimi fajnymi zabawkami i jeszcze fajniejszymi dziewczynami. Zawsze podobała mi się zabawa w wojnę, zresztą jak i sporej ilości moich równolatków. Dziwne, ale wielu z nas chciało być nawet szarikiem - takie to były czasy. Dziś możemy pozwolić sobie na więcej. To jest fajne, bo pasja pozwala zapomnieć o często nudnej pracy, a towarzystwo ludzi o podobnych zainteresowaniach i luz obozowych wieczorów pozwala odreagować od codzienności i męczącego stresu. Panowie i Panie - tak trzymać. Spocznij!

Operacja Południe PARADA from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Rajd Pojazdów Zabytkowych

"Auto z duszą" - to określenie znają wszyscy pasjonaci zabytkowych automobili. Dusza taka potrafi wyssać portfel swojego właściciela niemal do cna, ale chyba każdy kolekcjoner powie, że warto. Nic bowiem piękniejszego niż zabytkowy, lśniący wehikuł, a gdy do tego dołożyć epokowo odzianego kierowcę w towarzystwie swojej wybranki - nic dodać. Konkurs piękności 34 Beskidzkiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych odbył się na placu pod bielskim ratuszem. Oto krótka migawka z tej zacnej imprezy.

Rajd Pojazdów Zabytkowych from Ryszard Wesołowski on Vimeo.Comments

Średniowieczny Jarmark Świętojański w Bielsku-Białej

Średniowieczny Jarmark Świętojański w tym roku odbył się z przytupem. Tupot rycerskich kroków i chrzęst "gruchotanych" w walce kości słychać było nie tylko pod Zamkiem Sułkowskich ale i na starobielskim grodzisku.
Nie będę się rozpisywał, bo lepiej o imprezie opowie dłuższy niż zwykle film. Powiem tylko, że mimo niepewnej pogody zabawa ściągnęła chyba parę tysięcy widzów. Pracownicy Muzeum w Bielsku-Białej pokazali kawał dobrej roboty.

Średniowieczny Jarmark Świętojański w Bielsku-Białej from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

VII Festiwal Miast Partnerskich "Poznajmy Się"

11 i 12 czerwca na bielskim Rynku już po raz siódmy zorganizowano Festiwal Miast Partnerskich – „POZNAJMY SIĘ". Na zaproszenie ratusza do Bielska-Białej przyjechały z zaprzyjaźnionych europejskich miast grupy muzyczne, które przez dwa dni prezentowały bielszczanom swój bogaty repertuar. Zabawa przy pieknej pogodzie ściągnęła na Rynek tłumy bielszczan. Prócz muzyki można było posmakować przyrządzane przez delegację z Ustki smaczne smażone ryby. Były zabawy i atrakcje dla najmłodszych, a kibice siatkówki mogli się spotkać z pięknymi zawodniczkami BKS Aluprof.

VII Festiwal Miast Partnerskich "Poznajmy Się" from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Bajkowe miasto

Bielsko-Biała od zawsze kojarzone było z małym fiatem i bajkami. Fiat 126p odszedł w przeszłość, a i bielskie postaci bajkowe zdołał "zabić" zalew zachodniej animacji. Cóż, świat idzie do przodu i wygrać z nim trudno. Na szczęście są jeszcze ludzie starający się przywrócić do życia reksia, Bolka i Lolka, Baltazara Gąbkę, Kapitana Klipera i dziesiątki innych postaci zrodzonych w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych. Stąd inicjatywa stworzenia Festiwalu Filmów dla Dzieci "Bajkowe Miasto". Korowód bajkowych postaci, projekcje kreskówek i konkursy z nagrodami przyciągnęły na bielski Rynek podczas trzydniowej imprezy setki dzieci.

Bajkowe Miasto from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Miss Beskidów 2011

Untitled from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

2 urodziny Gemini Park

Untitled from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Pomnik Bolka i Lolka

No to mammy kolejny pomnik, tym razem na wesoło...

Untitled from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Miss Polonia Podbeskidzia 2011

Jury wyłoniło najpiękniejszą reprezentantkę Podbeskidzia do ogólnopolskiego konkursu piękności Miss Polonia. Została nią 22letnia mieszkanka Inwałdu Magdalena Młynarska. Panna Magda Magda, ta z numerem 7, jest wysoka i piękna. Kompletu wymiarów nie podam, bo kojarzy mi się z mierzeniem konia w kłębie. W każdym bądź razie centymetrów ma w sam raz. W nagrodę pojedzie na wycieczkę do Turcji, a później będzie reprezentować nasz region w kolejnych etapach konkursu Miss Polonia 2011. Pierwszą wicemiss została, startowała z numerem 12 Katarzyna Jasionowicz, natomiast drugą wicemiss wybrano Angelikę Brzezicką z numerem 3.
Piękną mamy tę młodzież. Tylko pogratulować.

Miss Polonia Podbeskidzia 2011 from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Złote maski

W Teatrze Polskim wręczono doroczne nagrody aktorskie województw Śląskeigo i Opolskiego – Złote Maski.
Uroczystość jest organizowana co roku i tym razem w związku z ubiegłorocznymi sukcesami bielskich artystów zorganizowana została właśnie w naszym mieście. Złote Maski wręczyła Wicemarszałek Województwa Śląskiego Aleksandra Gajewska-Przydryga, zaś Opolszczyznę reprezentował Marszałek Województwa Opolskiego Józef Sebesta i Barbara Kamińska, członek Zarządu Województwa Opolskiego. Województwo śląskie tym razem uhonorowało ludzi teatru nagrodami w siedmiu kategoriach: Aktorstwo – rola kobieca oraz męska, rola w teatrach lalkowych, reżyseria, scenografia, spektakl dla dzieci oraz nagroda specjalna.
Złota Maska za role kobiecą trafiła do rąk Beaty Deutschman za rolę Pani Smith w spektaklu „Łysa śpiewaczka" Ionesco w reżyserii Grzegorza Kempinsky'ego w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Nagroda za najlepszą rolę męską zostanie w Bielsku-Białej, bo otrzymał ją Zbigniew Abrahamowicz za postać Zeze w spektaklu „Moje drzewko pomarańczowe" Jose Mauro Vasconcelosa w reżyserii Roberta Talarczyka w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.
Nagroda za rolę w teatrach lalkowych przypadła Marcie Popławskiej za kreację tytułową w spektaklu „Joanna d'Arc" w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora „Ateneum" w Katowicach. W kategorii reżyserskiej przyznano dwie złote maski: dla Grzegorza Kempinsky'ego za reżyserię w spektaklu „Łysa śpiewaczka" Eugene Ionesco w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu oraz Attili Keresztesa za reżyserię spektaklu „Iwona księżniczka Burgunda" Witolda Gombrowicza w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. Scenograficzna złota maska znów dla Bielska-Białej, a dokładnie Evy Farkašovej z Banialuki za scenografię do spektaklu „Tristan i Izolda". Również Nagroda Specjalna została w naszym mieście, a otrzymał ją Jakub Lewandowski za choreografię do spektaklu „Hotel Nowy Świat" Justyny Tomskiej w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.
W kategorii Spektakl dla Dzieci zwyciężył„Pan Twardowski" Waldemara Wolańskiego w reżyserii autora w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Dormana w Będzinie.

Złote Maski from Ryszard Wesołowski on Vimeo.


Comments

Jarzębinki świetują 25 lat Jarzębinki świetują 25 lat

Zespół Tańca i Piosenki Jarzębinki obchodzi 25 rocznicę powstania. Tańczące w nim dzieci i młodzież wywalczyły wiele krajowych i międzynarodowych trofeów. Dziś Jarzębinki, to ponad 100-osobowa rozśpiewana i roztańczona grupa. Patronat nad zespołem sprawuje Bielskie Centrum Kultury. Tu odbywają się próby i wiele koncertów. Jarzębinki to jednak nie tylko sami młodzi wykonawcy. To prawdziwa wielka, wielopokoleniowa rodzina. Dawne tancerki, dziś już dojrzałe matki, posyłają na zajęcie własne córki i synów - choć tych jest w zespole zdecydowanie mniej. Kierownikiem Jarzębinek jest Barbara Komarnicka-Drużbicz.
Prezentowany fragment jubileuszowego koncertu odbył się 12 marca w Bielskim Centrum Kultury.

Jarzębinki świetują 25 lat from Ryszard Wesołowski on Vimeo.


Comments

Al Di Meola w Bielsku-Białej

20 grudnia w Bielskim Centrum Kultury wystąpił jeden z największych żyjących gitarzystów świata - Al Di Meola. Jedyny koncert w Polsce, wirtuoz rozpoczął świątecznych życzeń i krótkiego wstępu związanego z zimą i trudem dotarcia na koncert. Obecnych na sali szybko jednak rozgrzały rytmy flamenco zmieszane z jazzem i muzyka etniczną. Dyrektor Bielskiego Centrum Kultury Władysław Szczotka na przyszły 2011 rok zapowiada koncert kolejnego wirtuoza gitary - Pata Metheny'ego. Brawo.

Al Di Meola w Bielsku-Białej from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Swięta na bielskiej Starówce

Tradycją się staje, że tuż przed Bożym Narodzeniem na Starówce odbywa się przedświąteczny kiermasz połączony z występami zespołów, konkursami i oczywiście obecnością świętego Mikołaja. Impreza i tym razem się odbyła. Było mroźno, biało i nawet "zatwardziałym grzesznikom", jak choćby mnie, jakoś udzielił się przedświąteczny klimat. Furorę zrobiły zapomniane koksiaki. Organizatorzy wytrzasnęli je chyba gdzieś z podziemi. Przy każdym z ustawionych koszy grzała się spora grupa odwiedzających bielski Rynek. W Marbetówce - czyli drewnianej chacie ustawionej przez bielską firmę Marbet, sporo się działo. Przed wiatą wciąż rozgrywano nowe konkurencje, a nagrody, jak choćby aplowski iphone, zachęcały do zabawy nawet starszych. Niestety startować mogły tylko dzieci.
Było wesoło i naprawdę klimatycznie.
Duży plus.

Święta na bielskiej Starówce from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Zakochana syrenka dla hospicjum

Poseł w czerwonych rajstopach wspólnie z dyrektorem szpitala - razem w syjamskim kubraku. Szef bielskiej poczty w obcisłym wdzianku z połyskującymi niby łuskami. Sześć nimf, dziwny kelner i zespół szalonych chirurgów. To tylko niewielka część zabawnych postaci występujących w ponad dwugodzinnej bajce dla dorosłych, wystawionej w Teatrze Polskim w ramach akcji wspierania budowy hospicjum w Bielsku-Białej. Czterdziestoosobowa grupa znanych bielszczan pod przewodnictwem europoseł Małgorzaty Handzlik postanowiła wystawić teatralną sztukę, dobrze się bawić, rozśmieszyć publikę i jednocześnie zebrać pieniądze na budowę hospicjum, któremu patronuje Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne. Projekt wypalił. Bilety na spektakl rozeszły się na pniu. Zebrano ponad trzydzieści tysięcy złotych. Prezentujemy fragmenty "Zakochanej Syrenki". Adaptację, a właściwie parodię baśni Andersena pt. "Mała syrenka" wyreżyserował Tomasz Szulakowski.

Zakochana Syrenka dla hospicjum from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Orkiestry dętej czar

35-lecie działalności obchodzi Bielska Orkiestra Dęta.
Trudno dziś sobie wyobrazić państwowe święta, uroczystości czy gale bez orkiestry dętej. Co prawda żyjemy w epoce muzyki elektronicznej, popu i playbacku, ale dla nieco starszego pokolenia brak formacji tego typu, powodowałby powstanie pewnej pustki. Dobrze więc, że jest i gra, a jak - usłyszeć mogli wszyscy obecni na jubileuszowym koncercie w Bielskim Centrum Kultury. Podczas gali najbardziej zasłużeni muzycy i opiekunowie orkiestry zostali uhonorowani medalami i dyplomami. Wręczyli je m.in. wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk i prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult. Były też podziękowania od Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.
Koncert wypełniły utwory zagrane przez obydwie formacje Bielskiej Orkiestry Dętej. W pierwszej części wystąpiła formacja wojskowa prowadzona przez kapitana Wojciecha Piątka. W drugiej usłyszeliśmy muzyków z formacji paradnej pod kierownictwem Jarosława Grzybowskiego.

Orkiestry Dętej Czar from Ryszard Wesołowski on Vimeo.


Comments

Beskidiana 2010

Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego BESKIDIANA 2010 odbył się 9 października 2010. Miejsce akcji - hala BBTS ul. Widok 12.
Takiego turnieju tańca towarzyskiego w Bielsku-Białej nie pamiętam. Po pierwsze, rzadko bywam na tego typu imprezach, po wtóre byłem ze swoją drugą połową, a Kasia przetańczyła na turniejach kilka ładnych lat. Byłem więc podwójnie oczarowany, tańcem na parkiecie i reakcjami mojej miłej. Nie ma się więc co dziwić, że klimat mi się udzielał i to do tego stopnia, że zamiast skręcić materiał na kilka minut, spostrzegłem, że mam w kamerze prawie dwie godziny. Może nie jest to wierny zapis turnieju, ale nie o to mi chodziło. Wolałem zmontować dynamiczny fragment z krótkich ujęć i zrobić to tak, aby wielu z uczestników BESKIDIANY mogło się w klipie dostrzec.
Brawo dla organizatorów, za profesjonalna organizację turnieju.

BESKIDIANA 2010 from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

50 Lat z Galerią Bielską BWA

Artystyczne klimaty z nutką swojskiego PRL-u, to pierwsze wrażenia po wejściu w progi dolnej sali wystawowej Bielskiej Galerii BWA. Pani z czepeczkiem mnie urzekła, a już dawne "meduzy" - zupełnie rozbroiły. Impreza z okazji 50 lecia istnienia w Bielsku-Białej GALERII, gościła niemal cały miejski świat artystyczny. Nie zabrakło oczywiście władz, które zresztą z miejskiej kasy utrzymują tę instytucję. Dla długoletnich pracowników były kwiaty i nagrody. Dziękowano też dotychczasowym dyrektorom BWA, bo bez nich galeria dziś wyglądałaby z pewnością inaczej. Nie wypada tu jednak nie dodać, że największe sukcesy NASZA BWA święci za panowania dyrektor Agaty Smalcerz. Pani Agato dzierż stery jak najdłużej, bo Sztuka wyraźnie Cię kocha i to widać.
Dolna sala z lodówką i starsze, eleganckie panie na krzesełkach obitych czerwonym skajem z wuzetkami to hit. Poza świetną kolekcją obrazów, ma się oczywiście rozumieć.

50 lat z Galerią Bielską BWA from Ryszard Wesołowski on Vimeo.


Comments

I Beskidzki Zlot Pojazdów Zabytkowych

Pod bielskim ratuszem zaprezentowały się załogi i pojazdy I Beskidzkiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych.
Jesienna pogoda dopisała, a potrzebna była co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze zabytkowe samochody i motocykle w blasku słońca prezentują się wyjątkowo okazale, po wtóre dla zupełnie nowej imprezy dobra aura jest konieczna aby ściągnąć nań publiczność, a ta w dopisała. Na Placu Ratuszowym zameldowały się 64 załogi - głównie samochodowe, ale przyjechało również 14-tu motocyklistów.

I Beskidzki Zlot Pojazdów Zabytkowych from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

120 Lat Teatru Polskiego

Teatr Polski w Bielsku-Białej działa od 120 lat. Z tej okazji urządzono uroczystość, w której udział wzięła sama cesarska para Franciszek Józef z żoną, księżną Sissi. Zabawa była przednia. Dawno już na ul. 3 Maja nie widziano koni. Tym razem spod hotelu Prezydent, gdzie zaczął się cały happening powóz cesarski z orszakiem przejechał pod gmach teatru. Tu na cesarską parę wraz z tłumem bielszczan czekał prezydent Jacek Krywult. Obydwaj panowie, wspólnie, w rocznicę powstania teatru, symbolicznie przecięli wstęgę otwierająca na nowo podwoje tej szacownej placówki. Tak już całkiem dowcipnie - proszę zwrócić uwagę na Franciszka Józefa, jak nisko kłania się włodarzowi miasta. Co by powiedział prawdziwy Cesarz...

120 Lat Teatru Polskiego from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Projekt ARTING 2010

Znamy już laureatów prestiżowego konkursu Projekt ARTING 2010.Jury, pod przewodnictwem Pawła Balcerzaka wiceprezesa Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych w Warszawie oraz wykładowcy warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, miało niełatwe zadanie. Tegoroczne projekty były na naprawdę wysokim poziomie. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 16 wrześniaw Galerii BWA w Bielsku-Białej.
Laureatką głównej nagrody, w wysokości 10 tys. zł. ufundowanej przez prezydenta Bielska–Białej została Słowaczka Katarina Bajo. Jej projekt – bujany fotel „Play” nawiązujący kształtem do logo miasta i wykorzystujący surowce wtórne, został najwyżej oceniony, między innymi ze względu na swoją funkcjonalność. Z foteli można utworzyć system siedzisk, niezwykle łatwe jest także ich składowanie.

Projekt ARTING 2010 from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Operacja południe

Co roku od 10 lat przez centrum Bielska-Białej przejeżdża wojskowa kawalkada zabytkowych pojazdów, a w nich miłośnicy militariów przebrani za żołnierzy. Pojawienie się kolumny jest znakiem, że rozpoczęła się Operacja Południe czyli Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych. Dziś migawka z przejazdu ulicą 3 Maja i prezentacji sprzętu pod Zamkiem Sułowskich.

Operacja Południe from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Święta na Bielskiej Starówce

Christmas in Old Town Bielsko-Biala, Poland from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments
Starsze informacje... Footer to jest to