To jest Heder

Operacja Południe PARADA

16. Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych „Operacja Południe” za nami. Z kamerą uczestniczyliśmy w dorocznej paradzie przemierzającej centrum miasta.


Baza Operacji Południe jak co roku mieściła się na bielskich błoniach, jednak jeśli ktoś chciał zobaczyć zgromadzony na niej sprzęt i rekonstruktorów w pełnym rynsztunku - najlepiej jak udał się pod zamek Sułkowskich. Tu można było dotrzeć suchą stopą i w pigułce otrzymać to, co na Błoniach dopiero zapowiadano.
Comments

Jedzie pociąg ...

Kolejowy świat w pomniejszeniu - hala wielofunkcyjna pod Dębowcem w Bielsku-Białej.

Comments

Festiwal Dobrej Energii 2016

Bielsko-Biała pokazuje, jak wzorcowo poprzez zabawę edukować mieszkańców. Festiwal Dobrej Energii promieniuje - dosłownie i w przenośni.

Comments

AQUA 120 lat

Bielska spółka wodociągowa świętuje 120 rocznicę miejskich wodociągów oraz 25 lecie działalności AQUA S.A.Comments

Orszak Trzech Króli Bielsko Biała 2016

Z dedykacją dla wszystkich uczestników i tych, którzy dziś świętują:)Comments

Święta na starówce

Klimatycznie i odświętnie się zrobiło na bielskiej starówce.


Comments

Hermetyzacja procesu kompostowania w bielskim ZGO rozpoczęta

Rozpoczęła się jedna z bardziej wyczekiwanych (szczególnie przez mieszkańców bielskiego Lipnika) inwestycja. W bielskim Zakładzie Gospodarki Odpadami S.A. powstaje tzw. plac dojrzewania oraz cztery dodatkowe bioreaktory w rozbudowywanej kompostowni. Cały kompleks znajdzie się w dwóch dużych i co najważniejsze hermetyzowanych halach. Po zakończeniu inwestycji proces przetwarzania tzw. odpadów mokrych będzie się odbywał w odizolowanym od otoczenia środowisku. Oznacza to koniec kłopotów z wydobywającym się
z kompostowni przykrym zapachem.

Comments

Bielska Starówka żyje

Wczoraj późnym wieczorem wybrałem się z córką na nocne fotograficzne łowy. Dawno już nie spacerowaliśmy z aparatami nocą. Jakież było moje zdziwienie, gdy o po 22-ej na rynku zobaczyłem tłumy. W wypełnionych po brzegi kawiarnianych ogródkach spotkałem wielu znajomych. Dla wszystkich serdeczne pozdrowienia. Więcej takich ciepłych wieczorów. Wreszcie Starówka żyje.Comments

Piękne miejscowości Bela, Terchova i Jaworze

Uwielbiam pracować nad takimi projektami. Nie dość, że przynoszą satysfakcję i pozwalają oderwać się od zgiełku codzienności, to na dodatek pozwalają poznawać nowe zakątki.
O urokach Jaworza wiedziałem od dawna. Słowackie miejscowości Belę i Terchovą poznałem dopiero teraz. Będę tam jeździł i zachęcam Was wszystkich. Wszystkie trzy opisywane w filmie miejscowości
są piękne.

Comments

Dziś Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie

Dziś Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Zapalamy się w Bielsku-Białej na niebiesko. Zapraszam do obejrzenia małej relacji z tego święta w naszym przedszkolu ELF.


Comments

4 Beskidzki Festiwal Dobrej Energii

IV BESKIDZKI FESTIWAL DOBREJ ENERGII odbył się 12 czerwca 2014 r. w zielonej scenerii Parku Słowackiego przy Bielskim Centrum Kultury. Nowa lokalizacja dała nam pole do popisu w zakresie zdrowej rekreacji rodem z dziecięcych PRLowskich czasów kiedy to na podwórku królowała gra w gumę, skakanka i zabawy grupowe. Chcieliśmy aby współczesne dzieci poczuły smak dobrej prawdziwej zabawy. Nowym elementem, który udało nam się zaproponować dla mieszkańców Bielska-Białej była miejska gra terenowa "Zapanuj nad energią", która zaangażowała całe rodziny w tematykę racjonalnego użycia energii. Dla uczestników, którzy wykazali się największą wiedzą przygotowane zostały niesamowite nagrody.

Comments

Nagroda EPSA 3013 dla Bielska-Białej

Bielsko-Biała wraz z mieszkańcami, którzy licznie zaangażowali się w kampanię ENGAGE oraz w projekt Bielsko-Biała chroni klimat, zostało docenione międzynarodową nagrodą EPSA 2013 wręczoną w Maastricht w Holandii. Oto krótka relacja i słowa na osłodę poczynionych wysiłków.

Nagroda EPSA 3013 dla Bielska-Białej from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Czy zlikwidują Bielski Ośrodk Naukowo-Dydaktyczny UE w Katowicach

Podczas ostatniej sesji dyskutowano o likwidacji Bielskiego Ośrodka Naukowo-Dydaktycznego UE w Katowicach. Ponieważ temat jest kontrowersyjny i dotyczy podobno ponad tysiąca studentów, którzy niemal z dnia na dzień tracą możliwość studiowania w Bielsku-Białej, postanowiłem zamieścić całą wypowiedź prezydenta Bielska-Białej w tej sprawie. Trwa to dość długo, ale warto wysłuchać, bo daje bardziej szczegółowy ogląd sytuacji. W drugim filmie wypowiada się Wioletta Świeboda, którą radni podczas dyskusji dopuścili do głosu. Pani Wioletta jest jedną ze studentek bielskiej filii uczelni i reprezentuje tych, którzy zabiegają o utrzymanie zajęć w Bielsku-Białej. W drugiej części wypowiedzi, cytuje ciekawy - acz moim zdaniem skandaliczny wpis na Facebooku jednego z pracowników katowickiej uczelni. Kogoś chyba nieco poniosło. Co prawda Pan zastrzega, ze jest to jego prywatne zdanie, ale jednak posługuje się swoim służbowym stanowiskiem ...
Comments

Oblatywacz

Julian Bojanowski - dowcipna opowieść o testowaniu szybowca "MUCHA".
Pozazdrościć zdrowia i elokwencji. Posłuchajcie do końca, bo warto !!!

Julian Bojanowski był pilotem doświadczalnym oraz m.in. współkonstruktorem szybowca SZD-9 bis "Bocian Z"

Comments

MUCHA

Comments

Przedszkolaki z Akademii Młodych Odkrywców ELF w Bielsku-Białej na koniach

Comments

III Beskidzki Festiwal Dobrej Energii

Po raz trzeci bielszczanie uczą się, jak gospodarować energią, aby dbać o środowisko i własny portfel.

Comments

II Beskidzki Festiwal Dobrej Energii 2012

Comments

Bal u Elfów

Bal u Elfów from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Jasełka u Elfów

Przedszkolaki z Akademii Młodych Odkrywców ELF w Bielsku-Białej zaprezentowały swój spektakl jasełkowy. Urocze.

Jasełka u Elfów from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Świąteczne ulice

Zaświeciło na świątecznie. Warto pospacerować wieczorem po mieście.

Świąteczne ulice from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Święta na Starówce 2011

Świąteczny czas, to i atmosfera w mieście zmienia się na bardziej stonowaną. Impreza na bielskiej starówce jak co roku ściągnęła tłumy i tylko żal, że śniegu jak nie było tak nie ma. Mimo to Rynek zapełnił się straganami i widać, że wydarzenie staje się prawdziwą miejską tradycją.

Święta na Starówce 2011 from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Beskidzki Festiwal Dobrej Energii

Beskidzki Festiwal Dobrej Energii to wydarzenie niecodzienne. Przez dwa dni w Galerii Handlowej Sfera organizatorzy imprezy przekonywali tysiące mieszkańców Bielska-Białej oraz przyjezdnych do oszczędzania energii. Imprezę w ramach europejskiego programu Engage zorganizowało Biuro Zarządzania Energią działające przy bielskim Urzędzie Miasta. Idea projektu ENGAGE zakłada nakłonienie jak największej części społeczeństwa do oszczędzania energii lub korzystania z jej czystych źródeł tak, aby w efekcie przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza.

Beskidzki Festiwal Dobrej Energii from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Piknik Lotniczy w Bielsku-Białej

Już po raz ósmy na bielskim lotnisku aeroklubowym odbył sie doroczny piknik lotniczy. Latały chłopaki w swych ryczących maszynach przez dwa dni. Nawet, jak ktoś nie miał okazji wybrać się na lotnisko, i tak zadzierając głowę do góry mógł podziwiać podniebne akrobacje. Tysiące widzów wybrało jednak lotnisko. Tam był najlepszy widok, a atmosfera lotniczego święta udzielała się zdecydowanie bardziej.

Piknik Lotniczy w Bielsku-Białej from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Akademia Młodych Odkrywców ELF w nowej siedzibie

Otwarcie placówki odbyło się z pompą. Dla dzieciaków przygotowano szereg atrakcji, nie zapominając również o rodzicach.
Wielki 50-arowy ogród prawie w centrum miasta, prócz placu zabaw, mieści wspaniałą zabytkowa willę znanego przedwojennego bielskiego architekta Antoniego Hajduka. To w niej od 1 września mieści się przeniesiona z Placu Marcina Lutra Akademia Młodych Odkrywców.
Przedszkole to nie wszystko. Akademia Młodych Odkrywców wychodząc na przeciw oczekiwaniom rodziców od tego roku szkolnego otworzyła również własny Żłobek.

Akademia Młodych Odkrywców ELF w nowej siedzibie from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Operacja Południe BŁONIA

Operacja Południe 2011 - zabawy na bielskich błoniach.
30 marca 2003 roku tak wyglądały komunikaty z II wojny w Zatoce Perskiej. "Oddziały brytyjskie podjęły rano kolejną próbę zdobycia Basry. Żołnierze brytyjskiej piechoty morskiej i oddziały pancerne atakują południowo-wschodnie przedmieścia Basry.
Basra, drugie co do wielkości miasto Iraku, jest od tygodnia oblegane przez wojska brytyjskie."
Na bielskich Błoniach w ramach Operacji Południe podczas niedzielnych pokazów zaprezentowano rekonstrukcję tamtej batalii. Oto fragment.

Operacja Południe Błonia from Ryszard Wesołowski on Vimeo.Comments

Operacja Południe - Parada Operacja Południe PARADA

Kolejna parada podczas kolejnej Operacji Południe w Bielsku-Białej. Prawdziwi faceci ze swoimi fajnymi zabawkami i jeszcze fajniejszymi dziewczynami. Zawsze podobała mi się zabawa w wojnę, zresztą jak i sporej ilości moich równolatków. Dziwne, ale wielu z nas chciało być nawet szarikiem - takie to były czasy. Dziś możemy pozwolić sobie na więcej. To jest fajne, bo pasja pozwala zapomnieć o często nudnej pracy, a towarzystwo ludzi o podobnych zainteresowaniach i luz obozowych wieczorów pozwala odreagować od codzienności i męczącego stresu. Panowie i Panie - tak trzymać. Spocznij!

Operacja Południe PARADA from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Bielsko i Biała 60 lat razem

Sporo atrakcji przygotował bielski ratusz aby uczcić 60-tą rocznicę poąączenia Bielska z Biała. Z okazji rocznicy w mieście sporo się działo. Koncerty Electric Light Orchestra oraz Basi Trzetrzelewskiej ukoronowały dwa tak ważene dla bielszczan dni. (A gdzie "bialanie"? - językowe reguły nie są dla mieszkańców drugiej części miasta sprawiedliwe. Prawda?)

Bielsko i Biała 60 lat razem from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Dień Mamy i Taty w przedszkolu Elf

Przedszkolaki z Akademii Młodych Odkrywców ELF zaprezentował długo przygotowywany program z okazji Dnia Matki. Przy okazji życzenia odebrali też tatusiowie. Choć w ostatniej chwili przedstawienie z powodu deszczu zostało przeniesione z ogrodu do wnętrza, zabawa była udana. Wesołe pląsy i pierwsze recytacje zrobiły wrażenie na wszystkich rodzicach.

Dzień Mamy i Taty w przedszkolu ELF from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Gemini & Smow Extreme

Zawody jibbingowe Coalition City Jam - co by to nie znaczyło, brzmi fajnie. Rusztowanie rosło przez kilka dni i kusiło. Postanowiłem więc zajrzeć i choć było zimno - nie żałuję. Oto krótka relacja z imprezy zorganizowanej na placu przez Galerią Handlową GEMINI.

Gemini & Smow Extreme from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Świąteczny czas

Mały, wieczorny spacer po Bielsku-Białej. Tak dla wprowadzenia w świąteczny nastrój. Polecam. warto wybrać się na taką wędrówkę - najlepiej z rodziną i aparatem fotograficznym.

Świąteczny czas from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Swięta na bielskiej Starówce

Tradycją się staje, że tuż przed Bożym Narodzeniem na Starówce odbywa się przedświąteczny kiermasz połączony z występami zespołów, konkursami i oczywiście obecnością świętego Mikołaja. Impreza i tym razem się odbyła. Było mroźno, biało i nawet "zatwardziałym grzesznikom", jak choćby mnie, jakoś udzielił się przedświąteczny klimat. Furorę zrobiły zapomniane koksiaki. Organizatorzy wytrzasnęli je chyba gdzieś z podziemi. Przy każdym z ustawionych koszy grzała się spora grupa odwiedzających bielski Rynek. W Marbetówce - czyli drewnianej chacie ustawionej przez bielską firmę Marbet, sporo się działo. Przed wiatą wciąż rozgrywano nowe konkurencje, a nagrody, jak choćby aplowski iphone, zachęcały do zabawy nawet starszych. Niestety startować mogły tylko dzieci.
Było wesoło i naprawdę klimatycznie.
Duży plus.

Święta na bielskiej Starówce from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Rycerze nie biorą

W bielskiej Wapienicy pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zorganizowali rycerski piknik. Zabawa odbywała się pod hasłem "Rycerze nie biorą", nawiązując w ten sposób do ogólnopolskich działań związanych ze zwalczaniem wszelkiego rodzaju substancji uzależniających. Pokazano bielskim dzieciakom, że nawet dawne, średniowieczne cechy rycerskie mogą wciąż być aktualne, a honor, odwaga, szacunek to obowiązujące kanony zachowania i dziś.
Zabawy animowali rycerze z Bractwa Rycerskiego Ziemi Rybnickiej.

Rycerze nie biorą from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Kapielisko w Cygańskim Lesie

Budowa kąpieliska w Cygańskim Lesie prawie zakończona. Nowoczesny obiekt robi wrażenie, choć brakuje mu jeszcze końcowego szlifu i trawy. ta jednak pojawi się już wiosną. Do tego czasu kąpielisko będzie, rzec można, zimowało. Wykonawcy zapewniają, że woda w basenach będzie krystalicznie czysta. Pod dużymi nieckami znajduje się serce basenu - nowoczesna instalacja, mająca oczyszczać wodę z dopływającego tu Suchego Potoku. Całość ma działać w obiegu zamkniętym, a sezon pływacki zostanie wydłużony dzięki panelom słonecznym nagrzewającym wodę.
Wielu bielszczan zaoszczędzi chyba na wyjazdach na Słowację. Nie wszyscy koniecznie tęsknią za gorącymi źródłami. Nic tylko czekać lata.

Kąpielisko w Cygańskim Lesie from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Rozpoczęcie sezonu piłkarskiego LKS Zapora 2010/11

Rozpoczęcie sezonu piłkarskiego LKS ZAPORA WAPIENICA połączone z piknikiem rodzinnym zorganizowanym przez pracowników bielskiego MOPSu.

Rozpoczęcie sezonu pilkarskiego LKS Zapora 2010/11 from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments
Starsze informacje... Footer to jest to