To jest Heder

Atemi Polish OPEN 2016

Zapraszamy na Polish Open 2016
Do Bielska-Białej przyjeżdżają karatecy z całego Świata, aby rywalizować w najbardziej prestiżowym turnieju Karate WKF w Polsce – POLISH OPEN. Na starcie stanie rekordowa w historii Polski liczba zawodników reprezentujących 31 państw z Azji, Afryki, Ameryki Środkowej i Europy. Na 8 tatami będziemy mogli podziwiać rywalizację zawodników m.in. z Japonii, Francji, Anglii, Szkocji, Danii, Norwegii, Chorwacji, Włoch, Malty, Ukrainy, Białorusi i odległej Dominikany. Do tej pory największe zawody WKF w Polsce odbyły się w 2012 roku w Łodzi, gdzie na Harasuto Cup zarejestrowano ponad 1500 zgłoszeń z 17 krajów. POLISH OPEN jest obecnie drugim w Europie, po włoskim VENICE CUP, turniejem Karate WKF nie zaliczającym się do prestiżowego cyklu Karate 1 Premier League.


Comments

Sportowiec Roku 2015

Podczas dorocznego spotkania z przedstawicielami środowiska sportowego w ratuszu wręczono statuetki "Harnasia" dla najlepszego bielskiego sportowca, trenera, drużyny i dobrodzieja w minionym 2014 roku
Comments

V Puchar Reksia


Nic dodać, nic ująć - tylko zjeżdżać z górki :)


Comments

Mistrzostwa Świata w KarateDo Shotokan WSKA 2015

Bielsko-Biała i Klub Sportów Azjatyckich ATEMI z naszego miasta gospodarzami imprezy o globalnym zasięgu. Już 3 października w hali pod Dębowcem dwa dni zmagań najlepszych karateków na świecie. Poniżej dwa klipy zrealizowane z tej okazji. Dokładnie jeden dotyczy Mistrzostw Świata, a drugi organizowanych tydzień później zawodów z cyklu Polish Open.


Comments

Harnasie wręczone

W ratuszu podczas dorocznego spotkania środowiska sportowego najlepsi sportowcy, drużyny, trenerzy i dobrodzieje sportu odebrali wyróżnienia prezydenta Bielska-Białej.

Tym razem Wyróżnienie prezydenta Bialska-Białej w kategorii Sportowca Roku trafiło do mistrza świata w szybownictwie Sebastiana Kawy. Prócz niego do tego tytułu nominowani byli: wózkarz Tomasz Hamerlak, judoka KS Gwardia - Patryk Wawrzyczek, siatkarz BBTS Bielsko-Biała Bartłomiej Bućko oraz król strzelców ubiegłorocznej ekstraklasy piłkarskiej Robert Demjan.

O miano Trenera Roku rywalizowało pięciu kandydatów: trener futsalowców SSA REKORD Andrea Bucciol , trener siatkarzy BBTS Bielsko-Biała Janusz Bułkowski, szkoleniowiec judoków KS "Gwardia" Lech Kopeć, trener Klubu Sportów Azjatyckich „ATEMI” Paweł Połtorzecki i Anna Lipska-Dusza ze Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej Bielsko-Biała. Triumfatorem w tej kategorii został Andrea Bucciol.

W kategorii Drużyna Roku nominowanymi były drużyny siatkarek BKS ALUPROF, siatkarzy BBTS Bielsko-Biała ,drużyna piłkarska TS Podbeskidzie oraz futsalowcy SSA Rekord i to oni otrzymali zaszczytne miano Drużyny Roku 2013 roku.

W kategorii Dobrodziej Sportu 2013 r. w szranki stanęły trzy firmy. Bielsko-Bialskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego SA, FIAT AUTO POLAND SA oraz Pośrednictwo Finsnowe Chwilowki sp. z o.o. Statuetka harnasia trafiła w ręce Bogusława Rudzińskiego prezesa bielskiej budowlanki.

Gratulujemy.

Kategoria Sportowiec Roku 2013


Kategoria Trener Roku 2013


Kategoria Drużyna Roku 2013


Kategoria Dobrodziej Roku 2013
Comments

Puchar Reksia 2014

Stok na Dębowcu w tym roku nie ma szczęścia do śniegu. Podobnie zresztą jest na pozostałych tego typu mini stacjach narciarskich. Cóż, taki klimat.
Na szczęście w drugiej części śląskich ferii trochę przymroziło i udało się górkę naśnieżyć. W sam raz aby rozegrać kolejny Puchar Reksia. Dzieciaków cała masa, rodzice
gotowi do niesienia wszelakiej pomocy, organizacyjnie wszystko dopięte na ostatni guzik. Reksio byłby dumny. Oto krótki klip z zawodów.

Comments

Przedszkoliada 2013

Gmina Bielsko-Biała, Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz bielski oddział Football Academy zorganizowały kolejną, jesienną edycję Przedszkoliady. Mecze Przedszkoliady odbywały się w Hali pod Dębowcem równocześnie na czterech boiskach o wymiarach 20 x 10 m. Jak widać emocji było wiele, a najbardziej rywalizacja udzielała sie chyba samym rodzicom.

Comments

Trango Zawody Boulderowe Dla Dzieci 2013

Comments

XIV Międzynarodowy Turniej Gwiazdkowy w Gimnastyce Artystycznej

W hali sportowej bielskiej SP37 rozegrano XIV Międzynarodowy Turniej Gwiazdkowy w Gimnastyce Artystycznej.
O tym, jak prężnie działa Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej Bielsko-Biała mogą świadczyć dziesiątki tytułów i medali zdobywanych przez bielskie gimnastyczki i choćby kalendarz imprez w którym uczestniczą nasze młode zawodniczki. W tym roku reprezentantki SGA uczestniczyły aż w 24 zawodach. W pierwszy weekend grudnia w Bielsku-Białej podczas dorocznego Gwiazdkowego turnieju gościły drużyny z sześciu krajów.

XIV Międzynarodowy Turniej Gwiazdkowy w Gimnastyce Artystycznej. from Ryszard Wesołowski on Vimeo.


Comments

Turniej Mikołajkowy w Akrobatyce Sportowej

W bielskiej SP nr 1 odbył się doroczny Turniej Mikołajkowy w Akrobatyce Sportowej. Małe zawodniczki i zawodnicy zaprezentowali przed rodzicami zdobyte w ciągu mijającego roku umiejętności w tej jakże trudnej acz widowiskowej dyscyplinie. Dzieciaki trenują pod okiem szkoleniowców z KS START.

Turniej Mikołajkowy w Akrobatyce Sportowej from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Mistrzostwa Europy w Karate Shotokan Bielsko-Biała 2011

Hala wielofunkcyjna pod Szyndzielnią przez trzy dni gościła najlepszych karateków w stylu shotokan na naszym Kontynencie.
Shotokan to bodaj najpopularniejsza odmiana spośród sztuk walki zaliczanych do dużej grupy karate. Najlepsi sportowcy tej dyscypliny przyjechali do Bielska-Białej by rywalizować w organizowanych po raz pierwszy w naszym mieście Mistrzostwach Europy.
Hala i organizatorzy spisali się znakomicie, oceny turnieju i poziomu zarówno wśród zawodników, jak i działaczy są jednoznacznie pozytywne, a dla bielszczan dodatkowym powodem do dumy było zdobycie przez Polskę złotego medalu kobiecej drużyny w kata. W trzyosobowym składzie zwyciężczyń znalazła się bielszczanka Karolina Ścieszka, podopieczna klubu ATEMI - organizatora mistrzostw.

Mistrzostwa Europy w Karate Shotokan Bielsko-Biała 2011 from Ryszard Wesołowski on Vimeo.


Comments

Prezentacja TS Podbeskidzie

Tak prezentuje się pierwsza drużyna TS Podbeskidzie w swoim bodaj najważniejszym sezonie piłkarskim - inaugurującym ekstraklasowe rozgrywki tego klubu. Avanti !!!

Prezentacja TS PODBESKIDZIE from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Idzie, idzie Podbeskidzie

Tak 4 czerwca TS Podbeskidzie świętowało swój awans do ekstraklasy. Idzie, Idzie Podbeskidzie będziemy teraz słyszeć na stadionach częściej i mam nadzieję, że bielscy górale pokażą, że tak, jak można się wspólnie bezpiecznie bawić, tak i można spokojnie, choć głośno kibicować. Podbeskidzie górą. Hej

Idzie, Idzie Podbeskidzie from Ryszard Wesołowski on Vimeo.Comments

Trango znaczy Ś]ściana

Przysłowiowe pot, krew i łzy musieli włożyć zawodnicy w wieloletnie treningi na ścianie, aby zaprezentować to, co można było zobaczyć w nowym Centrum Sportów Górskich TRANGO podczas zorganizowanej tu pierwszej edycji Pucharu Polski w prowadzeniu seniorów. Nie znam dzisiejszych mistrzów tej dyscypliny. Wciąż pozostaję przy wspomnieniach z własnej zabawy w Podlesicach. To jednak było dawno, choć mojego kumpla z bloku - Krzyśka Małysza dobrze tu znają. (Krzychu pozdrowienia). W męskiej rywalizacji zawodów zwyciężył bezkonkurencyjny Marcin Wszołek. W kategorii pań Kinga Ociepka (jako jedyna dotarła do końca trasy). Szkoda tylko, że przesunięto godziny poszczególnych konkurencji i z kamerą dotarłem na miejsce już po finale kobiet.
PS. Przepraszam za odrobinę prywaty.


Trango znaczy ściana from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Żaczków piłka krzepi oko

Tytuł może i śmieszny ale idea wprowadzana przez Bielskie Towarzystwo Sportowe REKORD zacna i godna naśladowania. "REKORDZIŚCI" zaczynali od dzierżawy zrujnowanego ośrodka w Cygańskim Lesie. Dziś nie dość, że stworzyli jeden z najprężniejszych i najnowocześniejszych ośrodków sportowych na południu Polski, to potrafili jeszcze stworzyć prawdziwy klimat wspólnego budowania piłki nożnej od podstaw. To już nie tylko rodzaj klubu - to całe życie. Dla działaczy, szkoleniowców, wychowawców, młodych i jeszcze młodszych piłkarzy oraz ich rodziców. To jedna Wielka Sportowa Rodzina.
Dziś filmowa relacja z turnieju halowej piłki nożnej dla najmłodszych piłkarzy - żaczków. Takiego serca do piłki i walki o wygraną, mogą maluchom pozazdrościć prawdziwi zawodowcy. Patrząc na tych PIŁKARZY rozwiewają się moje obawy o przyszłość polskiego futbolu.
Bielszczanie nie wygrali turnieju, ale nie to było najważniejsze. Pokazali klasę i jak powiedział ich trener - czas pracuje dla nich.

Żaczków piłka krzepi oko from Ryszard Wesołowski on Vimeo.Comments

Gemini & Smow Extreme

Zawody jibbingowe Coalition City Jam - co by to nie znaczyło, brzmi fajnie. Rusztowanie rosło przez kilka dni i kusiło. Postanowiłem więc zajrzeć i choć było zimno - nie żałuję. Oto krótka relacja z imprezy zorganizowanej na placu przez Galerią Handlową GEMINI.

Gemini & Smow Extreme from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Turniej wdzięku

Bielskie Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej po raz trzynasty zorganizowało Międzynarodowy Turniej Gwiazdkowy. Młode zawodniczki, właściwie jeszcze dziewczynki, startowały w siedmiu kategoriach wiekowych. najmłodsza obejmowała rocznik 2003. Miło było popatrzeć, jak
często jeszcze może niezdarnie, ale z determinacja godną prawdziwych zawodniczek walczą o najlepsze miejsca. Gimnastyka artystyczna z pewnością jest sportem pięknym.
Malo kto jednak zdaje sobie sprawę, ile wysiłku i pracy trzeba włożyć w trening, czyniący prawdziwa zawodniczką. Tym większy ukłon w stronę małych sportsmenek, rodziców oraz ludzi tworzących Stowarzyszenie gimnastyki Artystycznej w Bielsku-Białej. Duszą i sercem SGA jest nomen omen Anna Lipska-Dusza. Pozdrawiam i życzę samych sukcesów.

Turniej wdzięku from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Beskidiana 2010

Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego BESKIDIANA 2010 odbył się 9 października 2010. Miejsce akcji - hala BBTS ul. Widok 12.
Takiego turnieju tańca towarzyskiego w Bielsku-Białej nie pamiętam. Po pierwsze, rzadko bywam na tego typu imprezach, po wtóre byłem ze swoją drugą połową, a Kasia przetańczyła na turniejach kilka ładnych lat. Byłem więc podwójnie oczarowany, tańcem na parkiecie i reakcjami mojej miłej. Nie ma się więc co dziwić, że klimat mi się udzielał i to do tego stopnia, że zamiast skręcić materiał na kilka minut, spostrzegłem, że mam w kamerze prawie dwie godziny. Może nie jest to wierny zapis turnieju, ale nie o to mi chodziło. Wolałem zmontować dynamiczny fragment z krótkich ujęć i zrobić to tak, aby wielu z uczestników BESKIDIANY mogło się w klipie dostrzec.
Brawo dla organizatorów, za profesjonalna organizację turnieju.

BESKIDIANA 2010 from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne Dzieci i Młodzieży Euroregionu Beskidy 2010

22 września na stadionie lekkoatletycznym w Bielsku-Białej odbyły się Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne Dzieci i Młodzieży Euroregionu Beskidy. Oto krótka migawka z tej imprezy.

Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne Dzieci i Młodzieży Euroregionu Beskidy 2010 from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Hala pod Szyndzielnią Otwarta

Trzy tysiące widzów przyszło na otwarcie najnowocześniejszej hali tego typu na Śląsku. Wiedzeni ciekawością widzowie oczekiwali sportowego widowiska na najwyższym poziomie. W spotkaniu zmierzyły się zdobywczynie tytułu mistrza polski BKS Aluprof z czeskim liderem żeńskiej siatkówki VK Modřanská Prostějov. Zanim jednak rozpoczął się mecz, hala została oficjalnie i uroczyście otwarta. Oto krótka migawka.

Hala pod Szyndzielnią otwarta from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

18 Bieg Fiata

W tym (2010) roku Bieg Fiata odbył się już po raz 18. Jest to bodaj najbardziej rozpoznawalna masowa impreza sportowa organizowana w Bielsku-Białej. Jest tak dzięki solidnemu patronowi, mocno wspierającemu sport. Prezentowany klip pochodzi z moich archiwów i być może co dociekliwsi widzowie zauważyli na koszulkach lub banerach rok 2008 i liczbę 16. Biegi zwyczajowo już startują spod bramy FIATA przy ul. Warszawskiej i prowadzą głównymi arteriami miasta - najczęściej na stadion miejski, choć bywało, że meta znajdowała się pod ratuszem. Co roku w imprezie bierze udział co najmniej kilka setek biegaczy, bywa że ponad tysiąc. Startów jest więcej, bo osobne trasy maja młodzi zawodnicy, a dłuższe dorośli i wózkarze. Na listach startowych co roku zobaczyć można nazwiska znanych maratończyków z wielu krajów. Od kilku sukcesy w biegu odnosi również bielski olimpijczyk, wózkarz Tomasz Hamerlak.

Bieg Fiata from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Sebastian Kawa

Mistrz Świata w szybownictwie wspomina swój występ w kolejnych wygranych zawodach.

Untitled from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments
Starsze informacje... Footer to jest to