To jest Heder

Turniej wdzięku

Bielskie Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej po raz trzynasty zorganizowało Międzynarodowy Turniej Gwiazdkowy. Młode zawodniczki, właściwie jeszcze dziewczynki, startowały w siedmiu kategoriach wiekowych. najmłodsza obejmowała rocznik 2003. Miło było popatrzeć, jak
często jeszcze może niezdarnie, ale z determinacja godną prawdziwych zawodniczek walczą o najlepsze miejsca. Gimnastyka artystyczna z pewnością jest sportem pięknym.
Malo kto jednak zdaje sobie sprawę, ile wysiłku i pracy trzeba włożyć w trening, czyniący prawdziwa zawodniczką. Tym większy ukłon w stronę małych sportsmenek, rodziców oraz ludzi tworzących Stowarzyszenie gimnastyki Artystycznej w Bielsku-Białej. Duszą i sercem SGA jest nomen omen Anna Lipska-Dusza. Pozdrawiam i życzę samych sukcesów.

Turniej wdzięku from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Beskidiana 2010

Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego BESKIDIANA 2010 odbył się 9 października 2010. Miejsce akcji - hala BBTS ul. Widok 12.
Takiego turnieju tańca towarzyskiego w Bielsku-Białej nie pamiętam. Po pierwsze, rzadko bywam na tego typu imprezach, po wtóre byłem ze swoją drugą połową, a Kasia przetańczyła na turniejach kilka ładnych lat. Byłem więc podwójnie oczarowany, tańcem na parkiecie i reakcjami mojej miłej. Nie ma się więc co dziwić, że klimat mi się udzielał i to do tego stopnia, że zamiast skręcić materiał na kilka minut, spostrzegłem, że mam w kamerze prawie dwie godziny. Może nie jest to wierny zapis turnieju, ale nie o to mi chodziło. Wolałem zmontować dynamiczny fragment z krótkich ujęć i zrobić to tak, aby wielu z uczestników BESKIDIANY mogło się w klipie dostrzec.
Brawo dla organizatorów, za profesjonalna organizację turnieju.

BESKIDIANA 2010 from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

50 Lat z Galerią Bielską BWA

Artystyczne klimaty z nutką swojskiego PRL-u, to pierwsze wrażenia po wejściu w progi dolnej sali wystawowej Bielskiej Galerii BWA. Pani z czepeczkiem mnie urzekła, a już dawne "meduzy" - zupełnie rozbroiły. Impreza z okazji 50 lecia istnienia w Bielsku-Białej GALERII, gościła niemal cały miejski świat artystyczny. Nie zabrakło oczywiście władz, które zresztą z miejskiej kasy utrzymują tę instytucję. Dla długoletnich pracowników były kwiaty i nagrody. Dziękowano też dotychczasowym dyrektorom BWA, bo bez nich galeria dziś wyglądałaby z pewnością inaczej. Nie wypada tu jednak nie dodać, że największe sukcesy NASZA BWA święci za panowania dyrektor Agaty Smalcerz. Pani Agato dzierż stery jak najdłużej, bo Sztuka wyraźnie Cię kocha i to widać.
Dolna sala z lodówką i starsze, eleganckie panie na krzesełkach obitych czerwonym skajem z wuzetkami to hit. Poza świetną kolekcją obrazów, ma się oczywiście rozumieć.

50 lat z Galerią Bielską BWA from Ryszard Wesołowski on Vimeo.


Comments

I Beskidzki Zlot Pojazdów Zabytkowych

Pod bielskim ratuszem zaprezentowały się załogi i pojazdy I Beskidzkiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych.
Jesienna pogoda dopisała, a potrzebna była co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze zabytkowe samochody i motocykle w blasku słońca prezentują się wyjątkowo okazale, po wtóre dla zupełnie nowej imprezy dobra aura jest konieczna aby ściągnąć nań publiczność, a ta w dopisała. Na Placu Ratuszowym zameldowały się 64 załogi - głównie samochodowe, ale przyjechało również 14-tu motocyklistów.

I Beskidzki Zlot Pojazdów Zabytkowych from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Jesienny spacer

Dębowiec, to wspaniały cel rodzinnych spacerów. Jesień w tym miejscu potrafi być piękna. Nie dziwi więc, że wystarczy trochę ładnej pogody, a ta podmiejska (właściwie miejska) górka zapełnia się spacerowiczami.

Jesienny spacer from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Rycerze nie biorą

W bielskiej Wapienicy pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zorganizowali rycerski piknik. Zabawa odbywała się pod hasłem "Rycerze nie biorą", nawiązując w ten sposób do ogólnopolskich działań związanych ze zwalczaniem wszelkiego rodzaju substancji uzależniających. Pokazano bielskim dzieciakom, że nawet dawne, średniowieczne cechy rycerskie mogą wciąż być aktualne, a honor, odwaga, szacunek to obowiązujące kanony zachowania i dziś.
Zabawy animowali rycerze z Bractwa Rycerskiego Ziemi Rybnickiej.

Rycerze nie biorą from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Kapielisko w Cygańskim Lesie

Budowa kąpieliska w Cygańskim Lesie prawie zakończona. Nowoczesny obiekt robi wrażenie, choć brakuje mu jeszcze końcowego szlifu i trawy. ta jednak pojawi się już wiosną. Do tego czasu kąpielisko będzie, rzec można, zimowało. Wykonawcy zapewniają, że woda w basenach będzie krystalicznie czysta. Pod dużymi nieckami znajduje się serce basenu - nowoczesna instalacja, mająca oczyszczać wodę z dopływającego tu Suchego Potoku. Całość ma działać w obiegu zamkniętym, a sezon pływacki zostanie wydłużony dzięki panelom słonecznym nagrzewającym wodę.
Wielu bielszczan zaoszczędzi chyba na wyjazdach na Słowację. Nie wszyscy koniecznie tęsknią za gorącymi źródłami. Nic tylko czekać lata.

Kąpielisko w Cygańskim Lesie from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

120 Lat Teatru Polskiego

Teatr Polski w Bielsku-Białej działa od 120 lat. Z tej okazji urządzono uroczystość, w której udział wzięła sama cesarska para Franciszek Józef z żoną, księżną Sissi. Zabawa była przednia. Dawno już na ul. 3 Maja nie widziano koni. Tym razem spod hotelu Prezydent, gdzie zaczął się cały happening powóz cesarski z orszakiem przejechał pod gmach teatru. Tu na cesarską parę wraz z tłumem bielszczan czekał prezydent Jacek Krywult. Obydwaj panowie, wspólnie, w rocznicę powstania teatru, symbolicznie przecięli wstęgę otwierająca na nowo podwoje tej szacownej placówki. Tak już całkiem dowcipnie - proszę zwrócić uwagę na Franciszka Józefa, jak nisko kłania się włodarzowi miasta. Co by powiedział prawdziwy Cesarz...

120 Lat Teatru Polskiego from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne Dzieci i Młodzieży Euroregionu Beskidy 2010

22 września na stadionie lekkoatletycznym w Bielsku-Białej odbyły się Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne Dzieci i Młodzieży Euroregionu Beskidy. Oto krótka migawka z tej imprezy.

Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne Dzieci i Młodzieży Euroregionu Beskidy 2010 from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Projekt ARTING 2010

Znamy już laureatów prestiżowego konkursu Projekt ARTING 2010.Jury, pod przewodnictwem Pawła Balcerzaka wiceprezesa Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych w Warszawie oraz wykładowcy warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, miało niełatwe zadanie. Tegoroczne projekty były na naprawdę wysokim poziomie. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 16 wrześniaw Galerii BWA w Bielsku-Białej.
Laureatką głównej nagrody, w wysokości 10 tys. zł. ufundowanej przez prezydenta Bielska–Białej została Słowaczka Katarina Bajo. Jej projekt – bujany fotel „Play” nawiązujący kształtem do logo miasta i wykorzystujący surowce wtórne, został najwyżej oceniony, między innymi ze względu na swoją funkcjonalność. Z foteli można utworzyć system siedzisk, niezwykle łatwe jest także ich składowanie.

Projekt ARTING 2010 from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Hala pod Szyndzielnią Otwarta

Trzy tysiące widzów przyszło na otwarcie najnowocześniejszej hali tego typu na Śląsku. Wiedzeni ciekawością widzowie oczekiwali sportowego widowiska na najwyższym poziomie. W spotkaniu zmierzyły się zdobywczynie tytułu mistrza polski BKS Aluprof z czeskim liderem żeńskiej siatkówki VK Modřanská Prostějov. Zanim jednak rozpoczął się mecz, hala została oficjalnie i uroczyście otwarta. Oto krótka migawka.

Hala pod Szyndzielnią otwarta from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Operacja południe

Co roku od 10 lat przez centrum Bielska-Białej przejeżdża wojskowa kawalkada zabytkowych pojazdów, a w nich miłośnicy militariów przebrani za żołnierzy. Pojawienie się kolumny jest znakiem, że rozpoczęła się Operacja Południe czyli Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych. Dziś migawka z przejazdu ulicą 3 Maja i prezentacji sprzętu pod Zamkiem Sułowskich.

Operacja Południe from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

18 Bieg Fiata

W tym (2010) roku Bieg Fiata odbył się już po raz 18. Jest to bodaj najbardziej rozpoznawalna masowa impreza sportowa organizowana w Bielsku-Białej. Jest tak dzięki solidnemu patronowi, mocno wspierającemu sport. Prezentowany klip pochodzi z moich archiwów i być może co dociekliwsi widzowie zauważyli na koszulkach lub banerach rok 2008 i liczbę 16. Biegi zwyczajowo już startują spod bramy FIATA przy ul. Warszawskiej i prowadzą głównymi arteriami miasta - najczęściej na stadion miejski, choć bywało, że meta znajdowała się pod ratuszem. Co roku w imprezie bierze udział co najmniej kilka setek biegaczy, bywa że ponad tysiąc. Startów jest więcej, bo osobne trasy maja młodzi zawodnicy, a dłuższe dorośli i wózkarze. Na listach startowych co roku zobaczyć można nazwiska znanych maratończyków z wielu krajów. Od kilku sukcesy w biegu odnosi również bielski olimpijczyk, wózkarz Tomasz Hamerlak.

Bieg Fiata from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Rozpoczęcie sezonu piłkarskiego LKS Zapora 2010/11

Rozpoczęcie sezonu piłkarskiego LKS ZAPORA WAPIENICA połączone z piknikiem rodzinnym zorganizowanym przez pracowników bielskiego MOPSu.

Rozpoczęcie sezonu pilkarskiego LKS Zapora 2010/11 from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Sebastian Kawa

Mistrz Świata w szybownictwie wspomina swój występ w kolejnych wygranych zawodach.

Untitled from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments
Starsze informacje... Footer to jest to