To jest Heder

Idzie, idzie Podbeskidzie

Tak 4 czerwca TS Podbeskidzie świętowało swój awans do ekstraklasy. Idzie, Idzie Podbeskidzie będziemy teraz słyszeć na stadionach częściej i mam nadzieję, że bielscy górale pokażą, że tak, jak można się wspólnie bezpiecznie bawić, tak i można spokojnie, choć głośno kibicować. Podbeskidzie górą. Hej

Idzie, Idzie Podbeskidzie from Ryszard Wesołowski on Vimeo.Comments

Miss Beskidów 2011

Untitled from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

2 urodziny Gemini Park

Untitled from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Pomnik Bolka i Lolka

No to mammy kolejny pomnik, tym razem na wesoło...

Untitled from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Dień Mamy i Taty w przedszkolu Elf

Przedszkolaki z Akademii Młodych Odkrywców ELF zaprezentował długo przygotowywany program z okazji Dnia Matki. Przy okazji życzenia odebrali też tatusiowie. Choć w ostatniej chwili przedstawienie z powodu deszczu zostało przeniesione z ogrodu do wnętrza, zabawa była udana. Wesołe pląsy i pierwsze recytacje zrobiły wrażenie na wszystkich rodzicach.

Dzień Mamy i Taty w przedszkolu ELF from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Trango znaczy Ś]ściana

Przysłowiowe pot, krew i łzy musieli włożyć zawodnicy w wieloletnie treningi na ścianie, aby zaprezentować to, co można było zobaczyć w nowym Centrum Sportów Górskich TRANGO podczas zorganizowanej tu pierwszej edycji Pucharu Polski w prowadzeniu seniorów. Nie znam dzisiejszych mistrzów tej dyscypliny. Wciąż pozostaję przy wspomnieniach z własnej zabawy w Podlesicach. To jednak było dawno, choć mojego kumpla z bloku - Krzyśka Małysza dobrze tu znają. (Krzychu pozdrowienia). W męskiej rywalizacji zawodów zwyciężył bezkonkurencyjny Marcin Wszołek. W kategorii pań Kinga Ociepka (jako jedyna dotarła do końca trasy). Szkoda tylko, że przesunięto godziny poszczególnych konkurencji i z kamerą dotarłem na miejsce już po finale kobiet.
PS. Przepraszam za odrobinę prywaty.


Trango znaczy ściana from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Miss Polonia Podbeskidzia 2011

Jury wyłoniło najpiękniejszą reprezentantkę Podbeskidzia do ogólnopolskiego konkursu piękności Miss Polonia. Została nią 22letnia mieszkanka Inwałdu Magdalena Młynarska. Panna Magda Magda, ta z numerem 7, jest wysoka i piękna. Kompletu wymiarów nie podam, bo kojarzy mi się z mierzeniem konia w kłębie. W każdym bądź razie centymetrów ma w sam raz. W nagrodę pojedzie na wycieczkę do Turcji, a później będzie reprezentować nasz region w kolejnych etapach konkursu Miss Polonia 2011. Pierwszą wicemiss została, startowała z numerem 12 Katarzyna Jasionowicz, natomiast drugą wicemiss wybrano Angelikę Brzezicką z numerem 3.
Piękną mamy tę młodzież. Tylko pogratulować.

Miss Polonia Podbeskidzia 2011 from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Złote maski

W Teatrze Polskim wręczono doroczne nagrody aktorskie województw Śląskeigo i Opolskiego – Złote Maski.
Uroczystość jest organizowana co roku i tym razem w związku z ubiegłorocznymi sukcesami bielskich artystów zorganizowana została właśnie w naszym mieście. Złote Maski wręczyła Wicemarszałek Województwa Śląskiego Aleksandra Gajewska-Przydryga, zaś Opolszczyznę reprezentował Marszałek Województwa Opolskiego Józef Sebesta i Barbara Kamińska, członek Zarządu Województwa Opolskiego. Województwo śląskie tym razem uhonorowało ludzi teatru nagrodami w siedmiu kategoriach: Aktorstwo – rola kobieca oraz męska, rola w teatrach lalkowych, reżyseria, scenografia, spektakl dla dzieci oraz nagroda specjalna.
Złota Maska za role kobiecą trafiła do rąk Beaty Deutschman za rolę Pani Smith w spektaklu „Łysa śpiewaczka" Ionesco w reżyserii Grzegorza Kempinsky'ego w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Nagroda za najlepszą rolę męską zostanie w Bielsku-Białej, bo otrzymał ją Zbigniew Abrahamowicz za postać Zeze w spektaklu „Moje drzewko pomarańczowe" Jose Mauro Vasconcelosa w reżyserii Roberta Talarczyka w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.
Nagroda za rolę w teatrach lalkowych przypadła Marcie Popławskiej za kreację tytułową w spektaklu „Joanna d'Arc" w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora „Ateneum" w Katowicach. W kategorii reżyserskiej przyznano dwie złote maski: dla Grzegorza Kempinsky'ego za reżyserię w spektaklu „Łysa śpiewaczka" Eugene Ionesco w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu oraz Attili Keresztesa za reżyserię spektaklu „Iwona księżniczka Burgunda" Witolda Gombrowicza w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. Scenograficzna złota maska znów dla Bielska-Białej, a dokładnie Evy Farkašovej z Banialuki za scenografię do spektaklu „Tristan i Izolda". Również Nagroda Specjalna została w naszym mieście, a otrzymał ją Jakub Lewandowski za choreografię do spektaklu „Hotel Nowy Świat" Justyny Tomskiej w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.
W kategorii Spektakl dla Dzieci zwyciężył„Pan Twardowski" Waldemara Wolańskiego w reżyserii autora w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Dormana w Będzinie.

Złote Maski from Ryszard Wesołowski on Vimeo.


Comments

Jarzębinki świetują 25 lat Jarzębinki świetują 25 lat

Zespół Tańca i Piosenki Jarzębinki obchodzi 25 rocznicę powstania. Tańczące w nim dzieci i młodzież wywalczyły wiele krajowych i międzynarodowych trofeów. Dziś Jarzębinki, to ponad 100-osobowa rozśpiewana i roztańczona grupa. Patronat nad zespołem sprawuje Bielskie Centrum Kultury. Tu odbywają się próby i wiele koncertów. Jarzębinki to jednak nie tylko sami młodzi wykonawcy. To prawdziwa wielka, wielopokoleniowa rodzina. Dawne tancerki, dziś już dojrzałe matki, posyłają na zajęcie własne córki i synów - choć tych jest w zespole zdecydowanie mniej. Kierownikiem Jarzębinek jest Barbara Komarnicka-Drużbicz.
Prezentowany fragment jubileuszowego koncertu odbył się 12 marca w Bielskim Centrum Kultury.

Jarzębinki świetują 25 lat from Ryszard Wesołowski on Vimeo.


Comments

Żaczków piłka krzepi oko

Tytuł może i śmieszny ale idea wprowadzana przez Bielskie Towarzystwo Sportowe REKORD zacna i godna naśladowania. "REKORDZIŚCI" zaczynali od dzierżawy zrujnowanego ośrodka w Cygańskim Lesie. Dziś nie dość, że stworzyli jeden z najprężniejszych i najnowocześniejszych ośrodków sportowych na południu Polski, to potrafili jeszcze stworzyć prawdziwy klimat wspólnego budowania piłki nożnej od podstaw. To już nie tylko rodzaj klubu - to całe życie. Dla działaczy, szkoleniowców, wychowawców, młodych i jeszcze młodszych piłkarzy oraz ich rodziców. To jedna Wielka Sportowa Rodzina.
Dziś filmowa relacja z turnieju halowej piłki nożnej dla najmłodszych piłkarzy - żaczków. Takiego serca do piłki i walki o wygraną, mogą maluchom pozazdrościć prawdziwi zawodowcy. Patrząc na tych PIŁKARZY rozwiewają się moje obawy o przyszłość polskiego futbolu.
Bielszczanie nie wygrali turnieju, ale nie to było najważniejsze. Pokazali klasę i jak powiedział ich trener - czas pracuje dla nich.

Żaczków piłka krzepi oko from Ryszard Wesołowski on Vimeo.Comments

Gemini & Smow Extreme

Zawody jibbingowe Coalition City Jam - co by to nie znaczyło, brzmi fajnie. Rusztowanie rosło przez kilka dni i kusiło. Postanowiłem więc zajrzeć i choć było zimno - nie żałuję. Oto krótka relacja z imprezy zorganizowanej na placu przez Galerią Handlową GEMINI.

Gemini & Smow Extreme from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Al Di Meola w Bielsku-Białej

20 grudnia w Bielskim Centrum Kultury wystąpił jeden z największych żyjących gitarzystów świata - Al Di Meola. Jedyny koncert w Polsce, wirtuoz rozpoczął świątecznych życzeń i krótkiego wstępu związanego z zimą i trudem dotarcia na koncert. Obecnych na sali szybko jednak rozgrzały rytmy flamenco zmieszane z jazzem i muzyka etniczną. Dyrektor Bielskiego Centrum Kultury Władysław Szczotka na przyszły 2011 rok zapowiada koncert kolejnego wirtuoza gitary - Pata Metheny'ego. Brawo.

Al Di Meola w Bielsku-Białej from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Świąteczny czas

Mały, wieczorny spacer po Bielsku-Białej. Tak dla wprowadzenia w świąteczny nastrój. Polecam. warto wybrać się na taką wędrówkę - najlepiej z rodziną i aparatem fotograficznym.

Świąteczny czas from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Swięta na bielskiej Starówce

Tradycją się staje, że tuż przed Bożym Narodzeniem na Starówce odbywa się przedświąteczny kiermasz połączony z występami zespołów, konkursami i oczywiście obecnością świętego Mikołaja. Impreza i tym razem się odbyła. Było mroźno, biało i nawet "zatwardziałym grzesznikom", jak choćby mnie, jakoś udzielił się przedświąteczny klimat. Furorę zrobiły zapomniane koksiaki. Organizatorzy wytrzasnęli je chyba gdzieś z podziemi. Przy każdym z ustawionych koszy grzała się spora grupa odwiedzających bielski Rynek. W Marbetówce - czyli drewnianej chacie ustawionej przez bielską firmę Marbet, sporo się działo. Przed wiatą wciąż rozgrywano nowe konkurencje, a nagrody, jak choćby aplowski iphone, zachęcały do zabawy nawet starszych. Niestety startować mogły tylko dzieci.
Było wesoło i naprawdę klimatycznie.
Duży plus.

Święta na bielskiej Starówce from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Benefis Czesławy Pszczolińskiej-Burczak

Panią Czesławę Pszczolińską-Burczak poznałem w bielskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Udzielała mi (oraz kilku tysiącom bielskich par) ślubu. Nie zdawałem sobie wtedy sprawy, że osoba ta jest świetną zawodową aktorką i całe lata występowała na teatralnej scenie. Ostatnio świętowała 50-cio lecie pracy zawodowej i ponad trzy dekady aktorskiej kariery. Na Malej Scenie Teatru Polskiego 8 grudnia odbyło się spotkanie z artystką. Podczas niego opowiedziała o swej bogatej artystycznej drodze.
Oto mały skrót z tego wydarzenia.

Benefis Czesławy Pszczolińskiej-Burczak from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments
Starsze informacje... Footer to jest to