To jest Heder

Bielska Starówka żyje

Wczoraj późnym wieczorem wybrałem się z córką na nocne fotograficzne łowy. Dawno już nie spacerowaliśmy z aparatami nocą. Jakież było moje zdziwienie, gdy o po 22-ej na rynku zobaczyłem tłumy. W wypełnionych po brzegi kawiarnianych ogródkach spotkałem wielu znajomych. Dla wszystkich serdeczne pozdrowienia. Więcej takich ciepłych wieczorów. Wreszcie Starówka żyje.Comments

Rodziny Rodzinom

20 czerwca na terenie Błoniolandii obok bielskich Błoni odbędzie się Piknik i bieg charytatywny RODZINY RODZINOM na rzecz dzieci w rodzinach zastępczych. Włączając się w tę szczytną akcję wraz z organizatorami przygotowałem kilka klipów pokazujących rodzinę państwa Biedronków. Reszty dowiecie się oglądając.Comments

Piękne miejscowości Bela, Terchova i Jaworze

Uwielbiam pracować nad takimi projektami. Nie dość, że przynoszą satysfakcję i pozwalają oderwać się od zgiełku codzienności, to na dodatek pozwalają poznawać nowe zakątki.
O urokach Jaworza wiedziałem od dawna. Słowackie miejscowości Belę i Terchovą poznałem dopiero teraz. Będę tam jeździł i zachęcam Was wszystkich. Wszystkie trzy opisywane w filmie miejscowości
są piękne.

Comments

Dziś Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie

Dziś Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Zapalamy się w Bielsku-Białej na niebiesko. Zapraszam do obejrzenia małej relacji z tego święta w naszym przedszkolu ELF.


Comments

Fauna i flora Ziemi Bielskiej

Trochę chodzenia mnie ten film kosztował. Wyszło jednak wyłącznie na zdrowie.
Materiał poświęcony jest ciekawym przyrodniczo miejscom znajdującym się na obszarze Ziemi Bielskiej. Pokazuje okolice Jaworza, Porąbki, Wielkiej Puszczy, pasma Błatniej oraz okolic Ligoty.
Nasze góry i lasy, ale też woda w różnej konfiguracji - potoki, stawy, jeziora. Wszędzie tam warto się wybrać.

Fauna i Flora Ziemi Bielskiej from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

4 Beskidzki Festiwal Dobrej Energii

IV BESKIDZKI FESTIWAL DOBREJ ENERGII odbył się 12 czerwca 2014 r. w zielonej scenerii Parku Słowackiego przy Bielskim Centrum Kultury. Nowa lokalizacja dała nam pole do popisu w zakresie zdrowej rekreacji rodem z dziecięcych PRLowskich czasów kiedy to na podwórku królowała gra w gumę, skakanka i zabawy grupowe. Chcieliśmy aby współczesne dzieci poczuły smak dobrej prawdziwej zabawy. Nowym elementem, który udało nam się zaproponować dla mieszkańców Bielska-Białej była miejska gra terenowa "Zapanuj nad energią", która zaangażowała całe rodziny w tematykę racjonalnego użycia energii. Dla uczestników, którzy wykazali się największą wiedzą przygotowane zostały niesamowite nagrody.

Comments

Nagroda EPSA 3013 dla Bielska-Białej

Bielsko-Biała wraz z mieszkańcami, którzy licznie zaangażowali się w kampanię ENGAGE oraz w projekt Bielsko-Biała chroni klimat, zostało docenione międzynarodową nagrodą EPSA 2013 wręczoną w Maastricht w Holandii. Oto krótka relacja i słowa na osłodę poczynionych wysiłków.

Nagroda EPSA 3013 dla Bielska-Białej from Ryszard Wesołowski on Vimeo.

Comments

Inauguracja Muralu poświęconego Irenie Sendler

Odsłonięcie muralu Ireny Sendlerowej na ścianie budynku przy ul. Stojałowskiego 19. Po zakończeniu happeningu zaproszeni goście i widzowie przeszli pod Galerię BWA. Tam na fasadzie budynku odsłonięto tablicę upamiętniającą 6 tys. Żydów z Bielska-Białej i okolic zamordowanych podczas II wojny światowej. Po uroczystości w galerii odbył się wernisaż wystawy fotografii Jacka Proszyka "Ślady bielskich Żydów w Izraelu"


Comments

Czy zlikwidują Bielski Ośrodk Naukowo-Dydaktyczny UE w Katowicach

Podczas ostatniej sesji dyskutowano o likwidacji Bielskiego Ośrodka Naukowo-Dydaktycznego UE w Katowicach. Ponieważ temat jest kontrowersyjny i dotyczy podobno ponad tysiąca studentów, którzy niemal z dnia na dzień tracą możliwość studiowania w Bielsku-Białej, postanowiłem zamieścić całą wypowiedź prezydenta Bielska-Białej w tej sprawie. Trwa to dość długo, ale warto wysłuchać, bo daje bardziej szczegółowy ogląd sytuacji. W drugim filmie wypowiada się Wioletta Świeboda, którą radni podczas dyskusji dopuścili do głosu. Pani Wioletta jest jedną ze studentek bielskiej filii uczelni i reprezentuje tych, którzy zabiegają o utrzymanie zajęć w Bielsku-Białej. W drugiej części wypowiedzi, cytuje ciekawy - acz moim zdaniem skandaliczny wpis na Facebooku jednego z pracowników katowickiej uczelni. Kogoś chyba nieco poniosło. Co prawda Pan zastrzega, ze jest to jego prywatne zdanie, ale jednak posługuje się swoim służbowym stanowiskiem ...
Comments

Andrzej Baturo - spotkanie autorskie

W Galerii Bielskiej BWA otwarto retrospektywną wystawę "Andrzej Baturo - 50 lat z fotografią".
Wystawa ukazuje półwiecze jego twórczości fotograficznej, począwszy od debiutu w 1962 roku aż do końca XX wieku.
Po wernisażu odbyło się spotkanie autorskie z
Andrzejem Baturo, które prowadziła żona artysty Inez Baturo. Oto jego zapis.

)
Comments

Harnasie wręczone

W ratuszu podczas dorocznego spotkania środowiska sportowego najlepsi sportowcy, drużyny, trenerzy i dobrodzieje sportu odebrali wyróżnienia prezydenta Bielska-Białej.

Tym razem Wyróżnienie prezydenta Bialska-Białej w kategorii Sportowca Roku trafiło do mistrza świata w szybownictwie Sebastiana Kawy. Prócz niego do tego tytułu nominowani byli: wózkarz Tomasz Hamerlak, judoka KS Gwardia - Patryk Wawrzyczek, siatkarz BBTS Bielsko-Biała Bartłomiej Bućko oraz król strzelców ubiegłorocznej ekstraklasy piłkarskiej Robert Demjan.

O miano Trenera Roku rywalizowało pięciu kandydatów: trener futsalowców SSA REKORD Andrea Bucciol , trener siatkarzy BBTS Bielsko-Biała Janusz Bułkowski, szkoleniowiec judoków KS "Gwardia" Lech Kopeć, trener Klubu Sportów Azjatyckich „ATEMI” Paweł Połtorzecki i Anna Lipska-Dusza ze Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej Bielsko-Biała. Triumfatorem w tej kategorii został Andrea Bucciol.

W kategorii Drużyna Roku nominowanymi były drużyny siatkarek BKS ALUPROF, siatkarzy BBTS Bielsko-Biała ,drużyna piłkarska TS Podbeskidzie oraz futsalowcy SSA Rekord i to oni otrzymali zaszczytne miano Drużyny Roku 2013 roku.

W kategorii Dobrodziej Sportu 2013 r. w szranki stanęły trzy firmy. Bielsko-Bialskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego SA, FIAT AUTO POLAND SA oraz Pośrednictwo Finsnowe Chwilowki sp. z o.o. Statuetka harnasia trafiła w ręce Bogusława Rudzińskiego prezesa bielskiej budowlanki.

Gratulujemy.

Kategoria Sportowiec Roku 2013


Kategoria Trener Roku 2013


Kategoria Drużyna Roku 2013


Kategoria Dobrodziej Roku 2013
Comments

Puchar Reksia 2014

Stok na Dębowcu w tym roku nie ma szczęścia do śniegu. Podobnie zresztą jest na pozostałych tego typu mini stacjach narciarskich. Cóż, taki klimat.
Na szczęście w drugiej części śląskich ferii trochę przymroziło i udało się górkę naśnieżyć. W sam raz aby rozegrać kolejny Puchar Reksia. Dzieciaków cała masa, rodzice
gotowi do niesienia wszelakiej pomocy, organizacyjnie wszystko dopięte na ostatni guzik. Reksio byłby dumny. Oto krótki klip z zawodów.

Comments

Gala za pół miliona odcinek finałowy

Kogo my tu dzisiaj mamy. Na początek tańczące dziewczyny otwierające imprezę - to chyba były "spajsetki"?
Dalej latynoska Gloria, Wham, Freddie z włosami pod pachami, potężny Demis z wibrującym głosem. dziś zaszaleję, więc
wystąpią pozostałe gwiazdy. Brenda, Bob, ABBA i jak zwykle czarująca Barbra w duecie z Barrym.

Wesołych świąt dla wszystkich GWIAZD, przyjaciół i znajomych.


Comments

Gala za pół miliona kolejne kilpy

Dziś kolejna porcja przebieranek. Mamy więc: The Chordettes, Shirley, Ricky'ego, Mortician, Bitlesów i Johna.

Miłej zabawy.

Comments

Gala za pół miliona CD

Chyba jednak nie wypełnię obietnicy umieszczania codziennie klipu z innym wykonawcą piosenki. Spełnię kilka próśb i zrobię to szybciej wrzucając po kilka klipów dziennie.
Dziś rewelacyjne trio żeńskie Kate, Tina i Madonna oraz Phil, Robert i król Elvis.

Comments
Starsze informacje... Footer to jest to